Pirkinių sąrašas

0 vnt. - 0,00 €
Jūsų krepšelis tuščias

Vaikiškos lovytės pasirinkimas. YappyKids ekspertų patarimai

.

Dabar yra daugybė vaikiškų lovyčių, įvairiuose pasaulio kraštuose pagamintų iš metalo, medienos, tekstilės ir net plastiko. Pasirinkimas didžiulis, bet ką daryti, kad savo mažyliui išsirinktum tai, kas geriausia?

Medžiagos.

laminato lovytesGeriau iš tolo apeiti lovytes, kurios pagamintos iš laminato, naudojant daug klijų. Be to, viršutinis laminuotų lovyčių sluoksnis pagamintas iš melamino arba akrilo dervos, apsaugančios lentą nuo nusitrynimo ir išdaužimo. Taip, tokios lovytės yra pigios, tačiau pagalvokite apie tai, ar jums svarbi jūsų mažylio sveikata – juk pirmaisiais gyvenimo metais vaikas savo lovytėje praleidžia tiek daug laiko? Lovyčių, surenkamų iš metalo konstrukcijų, gamintojai daugiau galvoja apie lovytės dizainą, negu apie jūsų mažylio saugumą ir sveikatą. Lovytės iš tekstilės (vadinamosios travel cots) puikiai tinka iškyloms, kelionėms į vasarnamį ar kai mažylis 1-2 dienas praleidžia svečiuose pas senelę, tačiau jas nerekomenduojama naudoti kasdien, nes šių lovyčių bazė nėra pastovi ir gali turėti neigiamos įtakos teisingam jūsų mažylio stuburo vystymuisi. Geriausiai vaikiškoms lovytėms tinkanti medžiaga, tai, žinoma, mediena. Baltijos šalių parduotuvėse mes galime nusipirkti lovytę iš beržo, buko ir pušies. Tad dabar smulkiau apie šias natūralias medžiagas.

pušis lovytesPušis – puikiai apdorojama medžiaga. Mūsų vietiniai ir Lenkijos gamintojai mėgsta dirbti su pušimi. Pirma, mūsų miškuose prieinami pakankami jos kiekiai, antra, kadangi pušies mediena minkšta, gamybos įrankiai mažiau dyla. Tačiau ar ji gera jums ir jūsų mažyliui? Pasižiūrėkime. Pirkdami iš pušies pagamintą lovytę, atkreipkite dėmesį, kad nebūtų matomų šakų, nes išsiskiriantys natūralūs sakai gali sugadinti jums nuotaiką. Be to, pirkdami lakuotą pušinę lovytę, žinokite, kad laikui bėgant pušis saulės spindulių įtakoje gelsta. Čia jūs jau nieko nepadarysite – tokia šios medienos prigimtis. Bet jeigu pušis nudažyta baltais dažais ir nėra matomų šakų – tai jums bus geras pasirinkimas. Yra ir pušinių lovyčių pranašumų, jos pigesnės, negu pagamintos iš beržo ar buko, ir tai bus toks pat labai geras ir ekologiškas pasirinkimas jūsų mažyliui.

beržas lovytesBeržas ir bukas. Lovytės iš šios medienos yra brangesnės. Ir beržas, ir bukas – kietos medienos rūšys. Tai reiškia, kad naudojimo laikui bėgant ant lovyčių liks mažiau pėdsakų, kuriuos palieka žiedai, mažylio dantukai ir pan. Be to, lakuotos lovytės iš beržo ir buko nekeičia spalvos. Jeigu vėliau parduosite šias naudotas lovytes, laimėsite, nes užaugus tokiose lovytėse vienam ar net dviem vaikams, jos bus tokios pat stabilios ir patrauklios, kokios buvo perkant parduotuvėje. Kitaip tariant – kaip naujos.

 

Ką išsirinkti jums? Tai priklauso nuo asmeninių simpatijų natūraliai medienai ir jūsų piniginės storio.

Lakai, dažai ir standartai.

Pirkdami lovytę, būtinai paklauskite pardavėjo, kokie lakai ir dažai buvo naudojami konkrečios lovytės apdailai. Žinoma, geriausias pasirinkimas tai lakai ir dažai vandens pagrindu. Jie nesukels alergiškos reakcijos ir bus visiškai nepavojingi jūsų mažyliui. Atvežę lovytę į namus ir atidarę pakuotę, įsitikinkite, kad nėra spirito kvapo, kuris gali reikšti, kad lovytė padengta nitro lakais. Šis kvapas yra aštrus ir neišnyksta net praėjus 20 minučių po pakuotės atidarymo. ES standartai. Europos Sąjungoje egzistuoja bendras standartas, kurio privalo laikytis vaikiškų lovyčių gamintojai. Šiuo metu tai EN 716-1:2008 + A1:2013.

Štai kai kurio šio standarto momentai, į kuriuos tėvams dera atkreipti dėmesį:

– kai čiužinio pagrindas pakeltas į aukščiausią padėtį, atstumas iki krašto viršutinio taško turi būti 300 mm+. Taip yra tam, kad mažylis neiškristų iš lovytės.

– kai čiužinio pagrindas nuleistas į žemiausią padėtį, atstumas iki krašto viršutinio taško turi būti 600 mm+. Tai irgi tam, kad mažylis neiškristų iš lovytės.

– rekomenduojamas atstumas tarp grotelių lovytės galvūgalyje ir šonuose 45-60 mm.

Čiužinys.

Rinkoje sutinkami keli lovyčių čiužinio pagrindų gamybos tipai. Mūsų ekspertai rekomenduoja nepirkti lovyčių, kurių čiužinio pagrindas pagaminta iš MPP arba MDP. Jis atrodo kaip viena didelė plokštė. Toks čiužinio pagrindas sulaiko normalią oro cirkuliaciją lovytėje  ir nėra geriausias sprendimas jūsų mažylio saugumui. Geriau trinktis lovytę, kurios čiužinio pagrindas pagamintas iš natūralios medienos. Taip pat svarbu yra atstumas tarp čiužinio pagrindo lentelių. Didžiausias leistinas atstumas tarp čiužinio pagrindo lentelių yra 60 mm.

 

funkcionalumas ir svarbus paramterai lovytesFunkcionalumas ir svarbūs parametrai.

Rinkdamiesi vaikišką lovytę, atkreipkite dėmesį į jos matmenis. Konkrečiau – į čiužinio pagrindo matmenis. Europoje pripažintas standartas 120 х 60 cm. Dar yra atskiras itališkas standartas 127 х 65 cm, anglų/vokiečių standartas 140 х 70 cm ir amerikiečių –131 х 69 cm. Jeigu pasirinkote lovytę, kurios matmenys didesni kaip 120 х 60 cm, atkreipkite dėmesį į tai, kad Baltijos šalyse jums kilti sunkumų pasirenkant vaikišką patalynę ir patį čiužinį.

Vaikiška lovytė turi turėti mažiausiai tris čiužinio pagrindo aukščius. Jūsų mažyliui augant, čiužinio pagrindą reikia leisti vis žemiau, kad mažylis neiškristų iš lovytės.

Yra ir tokių lovyčių, kurios turi nuleidžiamą šoną. Dar parduotuvėje atkreipkite dėmesį į tai, kad šonas nusileistų lengvai, geriausia viena ranka (kad kitoje būtų galima laikyti mažylį). Be to, pakeltas šonas turi gerai įsitvirtinti, kad mažylis pats negalėtų jo nuleisti.

Rinkoje parduodamos lovytės, iš kurių šono pagaliukus galima išimti. Tai puikus pasirinkimas jums ir mažyliui. Tokia lovytė jums tarnaus daug ilgiau negu įprasta (vidutiniškai iki 3 metų). Tokios konstrukcijos dėka mažylis galės pats įlipti ir išlipti iš lovytės.

Jeigu jums aktualūs lovytės ratukai, būtinai pažiūrėkite, kad jie turėtų stabdį ir tiksliai fiksuotųsi. Be to, rinkoje yra brangesnių ratukų, kuriems naudojami guma ir plastikas. Jeigu jūsų namuose arba bute yra brangios parketinės grindys, būtinai atkreipkite į tai dėmesį.

Dėžė patalynei. Tai ir pliusas, ir minusas. Viena vertus, jūs galėsite sudėti į ją daug daiktų, tačiau, kita vertus, dėžė – tai dulkių rinktuvas. Todėl įsitikinkite, ar į dėžės komplektą įeina dangtis, kad į ją nepatektų dulkės. O jeigu jūsų išsirinktos lovytės dėžė neturi dangčio, tada pagalvokite apie komodos įsigijimą. Tai tikrai bus geriausias sprendimas ir jums, ir jūsų vaiko sveikatai.

Plastikiniai antdėklai ant lovytės šonų. Jie reikalingi, norint išvengti įbrėžimų ir duobučių ant lovytės, kai mažyliui kalasi dantukai ir jis bando įsigrūsti į burną viską, kas tik pasitaiko po ranką.

Jeigu jūs susipažinote su šiuo tekstu, tikrai galėsite teisingai pasirinkti. Sėkmės!

Šis straipsnis – YappyKids nuosavybė, ir bet koks jo kopijavimas užtraukia teisinius padarinius. Kopijuoti straipsnį mes leidžiame tik su nuoroda į pagrindinio šaltinio svetainės puslapį: www.yappy.lt