Pirkinių sąrašas

0 vnt. - 0,00 €
Jūsų krepšelis tuščias

Kaip sukurti alergijos nesukeliančią aplinka vaiko kambaryje?

.

Medžiagos baldams
    Visų pirmą, labai svarbu tai, kaip jūs rinksitės baldus kūdikio kambariui. Geriausia, kai jie būna pagaminti iš tvirtos medienos, kadangi kūdikis su jais liesis kiekvieną miego akimirką. Rekomenduojamos baldų medžiagos – beržas, bukas, ąžuolas. Specialiai atrinkta pušis be šakų, nulakuota balta spalva, taip pat yra patvari medžiaga, kuri neišskirs dervų saulėje ir nepageltonuos.
Baltos spalvos komoda taip pat gali būti pagaminta iš MDF plokščių, tačiau jos turi atitikti E1 klasę.

      Lopšys ir komoda iš beržo (natūralaus).                                    Baltai lakuota komoda iš MDF plokščių.      

  


Įsitikinkite, kad baldų lakavimui ir dažymui naudojamos medžiagos yra vandens pagrindo. Tai ne tik padaro jas saugiomis kūdikio sveikatai, bet ir palengvina valymą – tereikės naudotis drėgną servetėlę, be jokių cheminių medžiagų. Dėl šios priežasties tokie pat lakai yra naudojami žaislų gamyboje: jeigu vaikas pradeda kramtyti žaislą, tai nesukelia jokių neigiamų padarinių. Kaip sužinoti kokios spalvos ir lakai buvo naudojami? Jeigu apsiperkate internetu, šie duomenys tikrai turi būti pateikiami aprašyme, o apsipirkdami parduotuvėje nesidrovėkite to paklausti pardavėjo.

Lengvai valomi baldai
Reguliarus dulkių valymas nuo baldų paviršių yra būtina sąlyga nealergiškos aplinkos palaikymui. Dėl to vaiko kambariui patartina rinktis baldus su lygiu paviršiumi, neturinčius daug smulkių detalių, sudėtingų graviūrų ir įskilimų, kuriuose galėtų kauptis dulkės ir pasunkėtų valymo procesas.

Dulkių valymą ir siurbimą labai palengvins kilnojami baldai. Dėl to patariama atkreipti dėmesį į drabužių ar daiktų laikymo stalčius, skirtus sustumti po lovyte. Puikus pasirinkimas būtų atskirai įsigyjami stalčiai ant ratukų – tokiu būdu, kai prireiks išplauti ar išsiurbti grindis po kūdikio lovyte, stalčių galima bus lengvai ištraukti. 

  

Rinkdamiesi drabužių stalčius ar komodas, atkreipkite dėmesį ne tik į stalčiaus dydį, bet ir į tai, ar jį lengva atidaryti, kad bent kartą per savaitę galima būtų išvalyti dulkes. Įsitikinkite, kad drabužių ar daiktų laikymo stalčiuose yra įrengtas dangtis, kurį galima atidaryti iki galo, o ne iki pusės, kad galima būtų lengvai išvalyti ten besikaupiančias dulkes. 

Natūrali patalynė ir čiužiniai
Iš natūralių medžiagų, tokių kaip medvilnės ir bambukas, pagaminta patalynė yra teisingas pasirinkimas, kadangi ji labai minkšta ir patogi, todėl nekels dirginimo ar alerginių reakcijų, kai liesis su jautria vaiko oda. Tai svarbus veiksnys, apie kurį tėvai turi pagalvoti, kadangi kūdikis didžiąją dalį pirmoji gyvenimo etapo praleis lopšyje.

   

Medvilnė gamtoje

Turint tai omenyje, čiužinį kūdikiui reikia rinktis ne tik pagal tai, koks jis atsparus deformacijai ir kiek ilgai tarnaus – taip pat jis tūri būti natūralus, kad gamybos procese nebūtų naudoti klijai, ilgainiui galintys kūdikiui sukelti nemalonius pojūčius ir alergines reakcijas. Skaitykite į ką reikia atsižvelkite renkantis čiužinį kūdikiui mūsų tinklaraščio įraše: čia

Dar keli dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti, jeigu renkatės natūralius baldus ir patalynę
Drėkintuvas
Net jeigu nėra poreikio kasdien naudoti drėkintuvą, visgi vaiko kambaryje būtinai kartais naudoti šį prietaisą, kad sausas oras būtų sudrėkinamas ir vaikas galėtų laisviau kvėpuoti.
Kodėl?
Žinoma, kad suaugusiojo kūnas 65-70 % yra sudarytas iš vandens, o kūdikių siekia net iki 80 %, todėl svarbu, kad visos cheminės reakcijos ir metaboliniai procesai būtų tinkamai atliekami kūne, kaip ir bet kokiame augale ar gyvame organizme. Dėl šios priežasties, reikėtų turėti omenyje, kad žmogaus kūnas taip pat reaguoja į vandens kiekį aplinkoje – jis kontaktuoja su žmogaus oda, akimis ir kvėpavimo takais.

  

Sausas oras turi įtakos mieguistumui, odos ir gleivinių sausumui, taip pat gali sukelti dirginimą gerklėje ir nosyje, ką kūdikiai jaučia smarkiau, negu suaugusieji. Dėl šios priežasties, norint pasiekti teigiamą poveikį sveikatai, oro drėgnumas turėtų būti apie 45-55 %.
Kaip sužinoti ar reikalingas drėkintuvas? Galbūt drėgnumo lygis namuose jau yra pakankamas? Čia jums padės oro drėgnumo matuoklis, kurį galima įsigyti už tikrai prieinamą kainą.

Jeigu namuose visgi reikalingas oro drėkintuvas, statykite jį toliau nuo kūdikio lopšio. 

Žaislai
Minkštus žaislus patartina plauti kartą per savaitę, kadangi žaidimų metu jie gali būti mėtomi ant grindų ar liečiami purvinomis rankomis. Be to, juos taip pat gali būti dulkių erkių. Dėl šios priežasties, žinant, kad vaikas gali pradėti atsitiktinai kramtyti žaislus ir tiesiog kišti juos į burną, potencialią riziką galima sumažinti tiesiog kartais juos skalbiant.

Augalai
Nepriklausomai nuo to, kaip tėvams patinka namuose turėti įvairius augalus ir gėles, geriausia juos laikyti toliau nuo vaiko kambario, ypač iš pradžių. Kodėl? Augalai, visai kaip knygų lentynos, kaupia dulkes, kurias reikės valyti, o pamiršti tai padaryti būna ganėtinai lengva, ypač užimtiems naujiesiems tėveliams.
YappyKids komanda tikisi, kad šis straipsnis padės jums sukurti itin saugią alergijos nesukeliančią aplinka savo vaikui, kad ir tėvai, ir kūdikis būtų ramūs. Mes už laimingas šeimas!