Pirkinių sąrašas

0 vnt. - 0,00 €
Jūsų krepšelis tuščias

„Penkių S“ (Five S) teorija arba kaip nuraminti verkiantį mažylį.

.
  •       Kiekvienas vaikas yra ypatingas, norimas ir laukiamas. Kaip ir suaugusieji, kiekvienas vaikas turi savo charakterio savybes. Neslėpkime – verkiantis mažylis gali trukdyti tėveliams tinkamai išsimiegoti. Daug bemiegių naktų sukelia mažylio mamai ir tėčiui didesnį imlumą stresui, kas paveikia ir sveikatą, ir poros bendrą gyvenimą, ir t.t. Be to, vaikas taip pat auga ir vystosi miegodamas!
  •       Dr. Harvis Karpas 1981 metais, apsilankęs Kung San gentyje, pastebėjo įvairius veiksmus, kurie padeda rasti sprendimus mažylio raminimui. Norėdami, kad mums pasisektu, mes turime priimti dvi idėjas:
  • ○ Pirmoji – kiekvienas vaikas gimsta lyg per anksti – todėl jums būtina paruošti aplinką, kuri per pirmuosius trys vaiko gyvenimo mėnesius (idealiai, tai lyg 4-tas trimestras) kuo labiau primintų pojūčius, kuriuos jis patyrė mamos pilve.
  • ○ Antroji – kiekvienas vaikas po gimimo turi refleksą – jausdamas tam tikrus išorinius faktorius, jis nurimsta.
  •  Turint omenyje, kad mažylis mamos pilve išbuvo 9 mėnesius, jis išvystė raminantį ir migdantį refleksą, kai jaučias atitinkamus penkis faktorius.
  • Penkių „S“ teorija (Penki S: „Swaddle“ – suvystymas, „Side or stomach position“ – padėtis ant šono arba pilvuko, „sush“ – pažįstami triukšmai, „swing“ – lingavimas, „suck“ – čiulptukas) atėjo Dr. Karpui į galvą po to, kai jis pastebėjo, kokie ramūs yra Kung San genties mažyliai.
  • „Swaddle” arba suvystymas.
  •       Mamos pilvuke mažylis jaučiasi saugus. Maža erdvė buvo pažįstama ir negąsdino. Po gimimo, mažyliai dažnai guldomi į pernelyg dideles lovytes ir savo rankytėmis ji nebegali taip gerai pajusti erdvę, todėl jiems ji atrodo begalinė. Tai priverčia mažylius jaudintis ir verkti arba kviesti tėvelius. Kaip mes žinome, verkdamas mažylis bando kažką pasakyti. Norint apriboti šį plačios erdvės pojūtį, mažylį galima suvystyti antklode arba padėti ant specialios pagalvės. Mūsų specialistų komanda sukūrė vokus, kuriais galima suvystyti vaiką, taip pat pagalves, kurios bus naudingos ne tik mažylio paguldymui, bet ir patogesniam maitinimui.
                                                                                    
  • „Side or Stomach Position” arba padėtis ant šono ar pilvuko.
  •       Padėtis ant nugaros miegant – saugiausia vaikui, tačiau tai nėra gera poza vaiko nuraminimui. Norėdami nuraminti vaiką, laikykite jį prispaudę rankytes šonuose arba gulint ant pilvuko.
  • „Shush” arba pažįstami triukšmai.
  •       Iš pradžių tai gali pasirodyti neįtikėtina, tačiau naujagimiui nereikalinga visiška tyla, kad jis užmigtų. Visiškai atvirkščiai, vaikas mamos pilvuke visada girdėjo įvairius triukšmus – tėvų balsus, kitus išorės triukšmus, mamos pilvo, kraujotakos garsus ir t.t. Žinoma, šie garsai neturėjo tokių subtilių niuansų, kaip juos girdime mes. Greičiausiai, mažyliui šie garsai daugiau asocijuojasi su mums žinomu „baltuoju triukšmu“, todėl net dulkių siurblio garsas dažnai nuramina vaiką.
  • „Swing” arba lingavimas.
  •       Mamos pilvuke vaikas šiek tiek linguoja vaisių supančiuose vandenyse. Po gimimo, mes jį guldome į nejudančią lovytę, kas jam yra visiškai kitokia aplinka. Todėl dažnai būna taip, kad ant rankų mažylis miega labai gerai, o paguldžius į lovytę jis pabunda. Mes ypač rūpestingai sukūrėme sprendimą, kad bent šiek tiek palengvintume jaunųjų tėvelių kasdienį gyvenimą – mūsų naująją lovyte YappyMove. Ji padeda mažyliui lengviau priprasti prie naujos aplinkos. Lingavimas atliekamas paraleliai grindims, o ne banguojančiai, kas daro jį maloniu ir švelniu. Lovytę taip pat galima užfiksuoti, kad ji būtų visiškai stabili ir nejudėtų.
                                                      
  • „Suck” arba čiulptukas.
  •       Ir maitinimas, ir paprasto čiulptuko padavimas padeda mažyliui nusiraminti.
  • Turėkite omenyje, kad norint išmokti sėkmingai raminti savo mažylį, reikalingos treniruotės ir laikas. Taip pat stebėkite mažylio savijautą, kad žinotumėte, jog dažnas jo verkimas nereiškia noro pasakyti, kad jis alkanas, ar jo vystyklai išpurvinti ar jis jaučia skausmą.

 

Šis straipsnis – YappyKids nuosavybė, ir bet koks jo kopijavimas užtraukia teisinius padarinius. Kopijuoti straipsnį mes leidžiame tik su nuoroda į pagrindinio šaltinio svetainės puslapį: www.yappy.lt