Pirkinių sąrašas

0 vnt. - 0,00 €
Jūsų krepšelis tuščias

Kaip išsirinkti patalynę mažyliui?

.

Kūdikio atėjimas į šeimą visada yra didelis džiaugsmas, įnešantis daug ir įvairių permainų į tėvų kasdieninį gyvenimą. Įrengiamas mažylio kambarys, išsirenkami baldai, įskaitant lovelę, čiužinį ir patalynę.
Jei laukiamas vaikelis šeimoje yra pirmagimis, priimti sprendimą dėl to, kas mažyliui geriausia ir saugiausia, gali būti gana sunku.
Todėl „YappyKids“ komanda duoda Jums kelis patarimus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis patalynę mažyliui.

Natūrali medžiaga

Kadangi mažylio oda yra daug švelnesnė nei suaugusio žmogaus, be to, ir jautresnė įvairioms alergijoms bei infekcijoms, patalynės pasirinkimas yra labai svarbus. Turint omenyje, kad savo pirmuosius gyvenimo mėnesius mažylis daugiausia laiko praleidžia būtent lovelėje, įvairios patalynės sintetinės medžiagos gal sukelti mažylio odos bėrimų ir sudirginimų, dėl ko mažylis nesijaus patogiai, negalės užmigti ir be paliovos verks.

Natūrali medvilnė, satinas ir bambukas bus geriausias pasirinkimas, siekiant to išvengti, nes tai yra kvėpuojanti medžiaga, joje nesikaups bakterijos ir nesiveis dulkių erkutės, Jūsų mažylis galės laisvai kvėpuoti ir ramiai miegoti.
Ideali oro temperatūra mažylio kambaryje yra nuo 16 iki 20°C, todėl natūrali medžiaga taip pat padės išsaugoti mažylio kūno šilumą dėl jos savybės – termoreguliacijos. 

Be to, yra didelė natūralios medžiagos įvairovė, kad Jūs galėtumėte išsirinkti tinkamiausią savo mažyliui. 

Kokių audinių geriau vengti?
Įvairūs sintetiniai mišiniai, poliesteris ar nailonas gal sukelti arba sustiprinti alergijas.

Patalynės patogumas
Rinkdamiesi patalynę savo mažyliui, būtinai atkreipkite dėmesį ne tik į medžiagas, bet ir matmenis. Kad būtumėte tikri, jog šią patalynę galėsite pritaikyti ne tik vienai antklodei ir pagalvei, bet ir kitam komplektui. Geriausia rinktis tokią, kuri atitinka Europos standartus:
• Antklodės užvalkalas: 100 x 130 cm
• Pagalvės užvalkalas: 38 x 55 cm

Galvojant apie patogumą, reikėtų rinktis ir lovelės paklodę. Rūpinantis tuo, kad mažylis naktį nenuspardytų paklodės, geriausia rinktis tokias, kurių pakraščiuose yra įsiūta speciali guma, iš visų pusių prispaudžianti paklodę prie čiužinio.

Speciali vandenį nepraleidžianti paklodė ne tik iš visų pusių prispaus čiužinį, bet ir tais atvejais, kai ji bus sušlapinta, jums nereikės džiovinti ir čiužinio, nes jis išliks sausas kaip ir anksčiau.

Lovelės apvadai.

Lovelės apvadai yra ne tik dizaino elementas mažylio lovelei, bet jo pagrindinė funkcija yra saugoti, kad mažylio rankytės nepatektų ir neįstrigtų tarp lovelės virbų.
Rinkdamiesi lovelės apvadus atkreipkite dėmesį:
• kad nebūtų pernelyg „išsipūtę“.
• Kad jie būtų tik iki lovelės vidurio – taip bus užtikrinta oro cirkuliacija, kad Jūsų mažylis lovelėje nesijaustų kaip dėžėje.
• Tvirtindami apvadus prie lovelės, atkreipkite dėmesį, kad surišami kaspinai būtų atsukti į išorinį kraštą, kad mažylis negalėtų jų pasiekti.

Nepatartina pirkti lovelės apvadus per visą ilgį, nes taip nėra užtikrinama oro cirkuliacija.
Visiškai pakanka lovelės apvado, kuris iki pusės yra vaiko galvūgalyje, dėl to kojūgalyje oras gali laisvai cirkuliuoti.

Tinkamos pagalvės ir antklodės pasirinkimas.
Renkantis mažyliui antklodę ir pagalvę, būtinai reikia atsižvelgti į tai, kad ir vienas daiktas, ir kitas turi būti lengvas ir plonas. Būtinai atkreipkite dėmesį, kad antklodė ir pagalvė nebūtų „išpūstos“, tokiu būdu apsaugant mažylį nuo oro trūkumo ir ūmaus kūdikių mirties sindromo (anglų k. sudden infant death syndrome – SIDS).

Kokią medžiagą pasirinkti?

Renkantis antklodę ir pagalvę būtina atkreipti dėmesį ne tik į audinį, bet ir viduje esantį užpildą.
Ir šiuo atveju puikus pasirinkimas bus jau anksčiau aprašytosios natūralios medžiagos – medvilnė, satinas ir bambukas. Nors antklodėlė ir pagalvė bus ploni, šie audiniai išsaugos mažyliui šilumą, bus natūralios ir leis jaustis patogiai.
Taip atrodo medvilnė aukinėje gamtoje.

Jei kalbėsime apie poliesterį, tai tik su alavijų pluoštu, jis būtų neįtikėtinai švelnus ir malonus ne tik mažyliui, bet ir Jums. Jo sudėtyje esantis alavijų pluoštas pasižymi gydančiomis savybėmis, ir yra rekomenduojamas būtent mažyliams, kuriems pastebėta įvairių alergijų, taip pat apsaugo nuo dulkių erkučių.

Renkantis antklodėlę, mažyliui maloni bus ne tik natūralios medvilnės, bet ir vilnos medžiaga, kuri ypač pravers šaltais rudens ir žiemos laikotarpiais, nes palaikys mažylio kūno šilumą. Taip pat kašmyras bus ne tik labai šiltas ir švelnus, bet ir lengvas, būtent toks, koks būtinas mažyliui!

Mažylio guldymas į lovelę.
Mažyliui fiziologiškai teisinga ir saugiausia gulėjimo poza yra ant nugaros. Jei norite užkloti antklodėlę, geriau suvystykite kojytes ir mažylio kūnelį iki rankų, kad antklodė nebūtų per arti mažylio galvos, tokiu būdu išvengsite galimybės, kad mažylio galvelė galėtų atsidurti po ja.
Guldydami mažylį į lovelę, darykite tai taip, kad kojytės būtų kiek įmanoma arčiau lovos kojūgalio, kad galvūgalyje liktų daugiau laisvos vietos. Žiūrėti piešinį žemiau:

Pasirinkite teisingai, kad Jūsų mažylis atėjęs į šeimą jaustųsi patogiai ir gerai!
„YappyKids“ – mes už laimingas šeimas!

Svetainėje: Yappy.lt

Šis straipsnis yra YappyKids nuosavybė, ir bet koks kopijavimas užtraukia teisinę atsakomybę. Mes leidžiame kopijuoti straipsnį tik su nuoroda į pirminio šaltinio interneto svetainę: www.yappy.lt