Pirkinių sąrašas

0 vnt. - 0,00 €
Jūsų krepšelis tuščias

Kaip sujungti tėvų miegamąjį ir vaiko kambarį?

.

Mažylio miego vieta tai erdvė, kurioje jis praleis didžiąją laiko dalį pirmaisiais gyvenimo mėnesiais. Šiuo laikotarpio metu, mažyliui būtinas nuolatinis mamos ir tėčio dėmesys, todėl daugelis jaunųjų tėvelių nusprendžia vaiko kampelį įkurti savo miegamajame. Kaip organizuoti bendrą erdvę, kad tėvams ir vaikui būtų patogu, o kambario interjeras išliktų funkcionalus, estetiškai ir džiugintų akį? 

Saugumo taisyklės
Prieš apsisprendžiant su spalvomis, apšvietimu ir baldais, būtina nustatyti vaiko zonos vietą kambaryje, kuri atitiks saugumo taisykles ir sanitarines normas.
Ant sienos, prie kurios stovės lovytė, neturi būti elektros lizdų ir jungiklių.
Rekomenduotina atlaisvinti kambarį nuo didelių kilimų, knygų, minkštų žaislų, sunkių užuolaidų ir dekoratyvinių pagalvių, kadangi šie daiktai renka dulkes, kurios gali sukelti mažyliui alerginę reakciją.
Nerekomenduojama statyti vaikiškos lovelės prie pat šildymo radiatoriaus, kad vaikas neperkaistų.
Virš vaikiškos lovelės nereikėtų kabinti paveikslų su sunkiais rėmais, lentynų ir sieninių šviestuvų.
Vaikiški baldai turi būti stabilūs, neturėti aštrių kampų, būti pagamintais iš ekologiškų ir alergijos nesukeliančių medžiagų.
Patartina kambarį įrengti taip, kad baldai ir visi paviršiai būtų prieinami reguliariam drėgnam valymui.

Erdvės dalinimas į zonas
Kaip vizualiai padalinti kambarį į dvi dalis – vaiko ir tėvų miegamąjį? Egzistuoja keli triukai erdvės dalinimui į zonas. Jeigu kambario dydis tai leidžia (daugiau kaip 12 metrų), zonas galima sukurti naudojant sienas iš gipso kartono arba arkas, mobilias širmas, korpusinių baldų elementus ar užuolaidas.

Kitas variantas vaiko erdvės išskyrimui – zonų sukūrimas spalvomis. Pavyzdžiui, galima sienas nudažyti skirtingomis spalvomis, priklijuoti fototapetus arba kombinuoti skirtingos spalvos, bet vienodos faktūros tapetus.

Jeigu tėvai planuoja po metų ar dviejų perkraustyti vaiką į atskirą kambarį, nėra prasmės kardinaliai perdaryti miegamojo. Tokiu atveju, vaiko kampelį galima įrengti pasinaudojant tinkamos tematikos aksesuarais. Šiam tikslui puikiai tiks aplikacijos, koliažai, meninis piešimas ant sienų. Taip pat galima vaikiškoje kambario dalyje pakabinti šeimos nuotraukas, palaktus su filmukų herojais, padėti ant komodos ar palangės minkštus kubelius su vaiko vardu arba naudoti ryškius akcentus, kurie pritrauks mažylio dėmesį ir džiugins tėvus.

Tinkamai organizuotas apšvietimas taip pat atlieka nepaskutinį vaidmenį zonų kūrime. Ant lubų ties funkcionaliomis zonomis geriausia sumontuoti ryškesnį apšvietimą. Virš mažylio lovytės šviesa turėtų būti minkšta ir išskaidyta. Pasirūpinkite naktiniu šviestuvu su blausia šviesa, kuris yra tiesiog nepakeičiamas naktinių maitinimų metu, o kartu netrukdys antrojo iš tėvų miegui.

Vaikiški baldai miegamojo interjere
Vaikiški baldai gali organiškai įsilieti į bendrą kambario paveikslą arba, atvirkščiai, pabrėžtai akcentuoti į save dėmesį. Jeigu kambaryje nėra labai daug laisvos vietos, universalus sprendimas bus baltos spalvos baldai. Balta spalva gerai dera su kitomis spalvomis ir atspalviais, puikiai dera prie bet kokio interjero, neapkrauna erdvės.
Kur pastatyti vaikišką lovelę? Labiausiai paplitę interjero sprendimai:
- viename iš kambario kampų, tačiau ne prie pat šildymo radiatoriaus. Tokiu atveju, mažyliui visada užteks natūralios šviesos.

- priešais tėvų lovą. Šio varianto pliusas yra tas, kad vaikas visuomet bus tėvų akiratyje. 

- prie pat tėvų lovos, iš tos pusės, kur įprastai miega mama. Šis variantas idealiai tiks tiems, kad planuoja miegoti kartu su vaiku. 

Minimalus naujagimio baldų rinkinys – tai lovytė, komoda arba vystymo stalas. Ką reikia žinoti ir į ką atsižvelgti renkantis vaikiškus baldus į tėvų miegamąjį? Svarbu iš anksto apgalvoti baldų vietą kambaryje, kad jie nestovėtų pernelyg arti vienas kito. Baldai turi būti kuo patogesni mažyliui, taip pat funkcionaliai panaudojami tėvų atžvilgiu.

Pirmus kelis mėnesius, vaiko miego vietą patogiausia bus įrengti šalia tėvų lovos. Tai leis mamai bet kuriuo metu užkloti antklodę ar paglostyti mažylį naktį, nesikeliant iš lovos. Todėl pirmąją lovytę reikia rinktis tokią, kuri leidžia lengvai nuleisti vieną iš sienelių ir išimti kelias lenteles iš vidurio. 

 Tai idealus variantas šeimoms, kurios praktikuoja bendrą miegą, taip pat tai labai palengvina naktinių maitinimų procesą. Mažylis miegos šalia tėvų, tačiau bus savo lovytėje. Be to, po metų mažylis galės savarankiškai išsiropšti iš lovytės per angą, iš kurios išimamos lentelės. Jeigu visiškai nuimsite lovytės sienelę, mažylis gali iš jos iškristi miego metu. Lovytė gali būti ant ratukų arba su pavažomis, labai patogu, kai yra abi šios funkcijos.  

Mama galės sūpuoti mažylį ir lengvai perkelti lovytę į kitą vietą. Lovytės ratukai turi turėti stabdžius su tvirta fiksacija, kad būtų užtikrintas vaiko saugumas. Dar vienas reikalavimas ratukams – jie neturi braižyti grindų, todėl turi būti pagaminti iš gumos–plastiko. Ne paslaptis, kad vaikai nori viską paragauti ir lovytės sienelės nėra išimtis. Atkreipkite dėmesį į specialius silikoninius gaubtus lovytės sienelėms, skirtus graužimui. 

Norint sutaupyti vietos kambaryje, geriausias pasirinkimas būtų komoda „du viename“. Ji atliks vaikiškų daiktų laikymo funkciją ir turės įrengtą vietą vystymui, kuri yra patikimai pritvirtinama, o po to lengvai nuimama. 

Šalia vystymo vietos ant komodos galima pastatyti buteliukus, padėti sauskelnes, kremus. Vėliau vystymo vietą galima visiškai nuimti ir naudoti komodą žaislų laikymui atskirame vaiko kambaryje.
Rinkdamiesi komodą su vystymo vieta, atkreipkite dėmesį į techninę jo tvirtinimo pusę: po to, kai ją nuimsite, komodos paviršius turi atrodyti estetiškai, be matomų angų nuo varžtų ir kitų tvirtinimų.

Jeigu nusprendėte įsigyti vystymo stalą, atkreipkite dėmesį į modelius su atviromis lentynomis, ant kurių galima laikyti sauskelnes, drėgnas servetėles, kremą, pudrą, vatos diskelius ir kitus aksesuarus higienos procedūroms. Tai labai patogus variantas, kadangi visi reikiami daiktai visada būna mamai po ranka ir lengvai pasiekiami. Pavyzdžiui, keičiant sauskelnes, niekas nenukreipia dėmesio nuo vaiko, nereikia jo palikti vieno nei sekundei. Galima negaišti laiko stalčių atidarymui ir servetėlių ar kremo paieškoms.
Tikimės, kad mūsų patarimai padės Jums organizuoti patogią, estetiškai patrauklią erdvę savo šeimai ir atlikti teisingą pasirinkimą!

Šis straipsnis yra YappyKids nuosavybė, ir bet koks kopijavimas užtraukia teisinę atsakomybę. Mes leidžiame kopijuoti straipsnį tik su nuoroda į pirminio šaltinio interneto svetainę: www.yappy.lt