Pirkinių sąrašas

0 vnt. - 0,00 €
Jūsų krepšelis tuščias

YappyKids ekspertų patarimai. Į ką atkreipti dėmesį renkantis vaikišką čiužinį?

.

Tėvams visų pirma derėtų atminti, kad lovelę Jūs perkate daugiau sau: baltą, rudą arba tiesiog lakuotą. Jūs svarstote, kaip ji tiks Jūsų interjerui arba kaip ji atrodys ką tik vaikų kambaryje suklijuotų apmušalų fone. Lovelę Jums gali padovanoti draugai arba pažįstami, o naudotų daiktų rinka siūlo platų jų pasirinkimą žemomis kainomis. Tačiau čiužinys – visai kas kita. Čiužinys – tai daiktas, kuris pirmaisiais gyvenimo metais glamonės Jūsų kūdikio kūnelį net dažniau, negu Jūs patys. Todėl labai svarbu pasirinkti teisingai. Atmeskite variantus, kai čiužinys perdovanojamas arba perkamas padėvėtas. Juk čiužinys – tai kaip higienos priemonė, kaip dantų šepetėlis – tai labai asmeniška.

Taigi, užeiname į parduotuvę, ir ką mes matome? Daugybę įvairiausių čiužinių ir jų rūšių įvairiomis kainomis ir įvairiam skoniui. Čia ir porolonas, ir kokosas, ir grikiai, ir lateksas, ir kažkas įsigudrino įkišti į naujagimiams skirtą čiužinį spyruokles.

1. Pradekime nuo, ko gero, čiužinio, populiariausio Baltijos rinkoje. Tai importinis čiužinys su grikių ir kokosų užpildu. Jį parduoda 95% parduotuvių ir internetinių parduotuvių. Ir kaina gera, ir stangrus, ir net tarsi ekologiškumui pridėti grikiai ir kokosai, tačiau kur gi slypi jo trūkumai?

–  O trūkumai tokie, kad grikiai šiame čiužinyje įsiūti tiesiai į čiužinio užvalkalą. Tai yra, išplovus mažylio apšlapintą užvalkalą, džiovinant jį grikių lukštuose gali įsiveisti patogeninės bakterijos. Tad jeigu jau nupirkote tokį čiužinuką, rinkitės sausą cheminį valymą.

– Dar vienas svarbus tokio čiužinio trūkumas – grikių lukštų keliamas triukšmas. Vartydamasis ant tokio čiužinio, mažylis gali pats save pažadinti.

2. Ekonominės klasės čiužiniai arba tiesiog čiužinukai su poroloniniu užpildu. Beje, ar Jūs žinojote, kad SSRS daugiausia buvo naudojamas porolonas, kurį gamino Skandinavijos firma Porolon, ir iš čia kilo pats porolono pavadinimas, kuris vartojamas iki šiol? Šio čiužinuko privalumas – tai jo kaina. Be to, porolonas, turėdamas smulkią struktūrą, yra elastingas ir gerai praleidžia orą. Tačiau porolono gamyba yra ekologiškai pavojinga. Kai kurie komponentai garuodami yra nuodingi. Prie trūkumų dar galima pridėti palyginti neilgą amžių: pasenęs porolonas lengvai trupa, praranda stangrumą ir sulimpa. Paskutinis svarus šios medžiagos trūkumas  – jos degumas.

 

3. Dar viena Baltijos rinkoje paplitusi čiužinių rūšis – tai čiužiniai, pagaminti tik iš kokosų. Paprastai juos sudaro 6-7 cm storio kokoso blokas, uždengtas paprastu nedygsniuotu medvilniniu užvalkalu. Prie tokio čiužinio privalumų galima priskirti jo 100% ekologiškumą ir draugišką kainą. Medžiagos gaminamos nenaudojant kenksmingos chemijos. Bet yra ir esminis trūkumas. Čiužiniai, pagaminti tik iš kokoso, pernelyg kieti. Jūsų mažylis ant jo miegos kaip ant plytų. Jeigu iki 1,5 metų (kol sustiprės stuburo audiniai), tai nebaisu, o gal net ir gerai, tai po 1.5 metų Jums teks pirkti kitą čiužinuką, minkštesnį, ant kurio vaikui miegoti bus patogiau ir maloniau.

 

4. Atkreipsime Jūsų dėmesį į daugiausia iš Skandinavijos atkeliavusius čiužinius su fibo užpildais arba poliesterinius čiužinius. Vietos prekybininkai mėgina įvairiai pavadinti juos – ir fibo blokais, ir aero-block, ir t.t. Tokiems čiužiniams priskiriama daugybė papildomų savybių – laidumas orui, laidumas drėgmei. Kai kas net įsigudrina kalbėti apie jų ekologiškumą. Geriau išsiaiškinime, kokia tai medžiaga? O čia viskas paprasta – tai termiškai perdirbtas plastikas (buvusios šiukšlės, buteliai ir t.t.), išskaidant jį į pluoštą, kuriam presuojant suteikiama bloko forma ir tam tikras minkštumas. Beje, daugiausia jis naudojamas statyboje namams šiltinti.

5. Dabar atkreipkite dėmesį į vaikiškus čiužinius su spyruoklėmis. Tokių nedaug, bet vis dėlto yra. Bet ar tai gerai? Neaprašinėsime tokių čiužinių privalumų, nes mes jų neradome... O štai trūkumų pakanka:

Dulkės. Jūs atidarinėjate dulkių siurblį? Taigi, įsivaizduokite, kad dulkių siurblio vidus – tai Jūsų vaikiškas čiužinys. Laikui bėgant, dulkių susikaupia daug, nes spyruoklių viduje – tuščia. Tai puiki terpė daugintis dulkių erkutėms, kurių Jūs nerasite latekse arba kokoso pluošte.

Korozija. Drėgmei patekus ant spyruoklių, jos rūdija, ir čiužinys pradeda girgždėti.

Statinė elektra. Spyruoklės = metalas. Susidaranti statinė elektra neigiamai veikia neapsaugotą vaiko organizmą.

 

6. Čiužiniai, kuriems panaudotas lateksas. Kodėl rinktis būtent lateksą?

Šilumos reguliavimas – vasarą lateksas puikiai vėsina mažylio kūną, o žiemą išsaugo šilumą. Ilgaamžiškumas. Lateksas – tai medžiaga, kurios susidėvėjimo ir deformacijos koeficientas yra minimalus. Ji atspari dulkių erkutėms ir įvairioms kenksmingoms bakterijoms. Ši medžiaga nepaprastai elastinga ir prisitaiko prie mažylio kūno išlinkimų. Tad jeigu Jūsų pasirinktame čiužinyje yra latekso sluoksnis –tai Jūsų mažyliui bus privalumas. 

Šiek tiek išsiaiškinome? Atkreipkime dėmesį į dar kai kuriuos punktus ir susumuokime tai, kas svarbiausia:

1. Čiužinio aukštis. Rinka pilna 5-6 cm aukščio čiužinių. Kadangi jų gamyba atsieina pigiau ir pardavėjai sako, kad daugiau nė nereikia, juk tai tik mažyliams... Tačiau yra ne taip. Čiužinys turi būti mažiausiai 8 cm aukščio, kad nelinktų nuo 3 metų amžiaus mažylio svorio, taip pat sugebėtų atgauti ankstesnę formą ir nesideformuotų.
2. Čiužinio užvalkalas. Atkreipkite dėmesį, kad užvalkalas būtų pagamintas iš medvilnės, o ne iš sintetikos – poliesterio  (kokių DAUG!). Dalykas tas, kad sintetiniai čiužinių užvalkalai sudaro statinę elektrą.
3. Čiužinio užvalkalas turi turėti užtrauktuką, kad būtų galima nuimti jį ir išskalbti skalbimo mašinoje.
4. Taip pat atkreipkite dėmesį, kokį kvapą skleidžia čiužinio vidus. Spartinant gamybą, čiužinio sluoksniai dažnai sutvirtinami greitai džiūstančiais klijais, kurie yra nuodingi. Geriau pasirinkti čiužinį, kurio gamintojai apskritai atsisakė klijų ir susiuva vidinius sluoksnius specialiais siūlais.
5. Atėję į parduotuvę, būtinai pačiupinėkite čiužinį. Suspauskite čiužinį tarp dviejų delnų (imituodami mažylio kūną) ir keletą kartų suspauskite jį,. Čiužinys turi būti stangrus ir greitai grįžti į ankstesnę būseną.
6. Jeigu yra toks variantas ir leidžia lėšos, geriau rinktis dvipusį čiužinį, kurio viena pusė kietesnė, o kita – minkštesnė. Stangresnę pusę Jūs naudosite kūdikiui gimus, o sutvirtėjus stuburo audiniams galima apversti minkštesnę pusę. Jūsų mažylis tik padėkos Jums.

Mes tikimės, kad šis straipsnis padės Jums teisingai pasirinkti. Sėkmės!

YappyKids ČIUŽINIAI (click)

Šis straipsnis yra YappyKids nuosavybė, ir bet koks kopijavimas užtraukia teisinę atsakomybę. Mes leidžiame kopijuoti straipsnį tik su nuoroda į pirminio šaltinio interneto svetainę: www.yappy.lt